г. Киев,
ул. Белорусская 2а оф. 1
Главная   /   Услуги по оформлению загранпаспортов /   

Біометричний закордонний паспорт у Києві

Термін дії закордонного паспорта громадян України становить 10 років з моменту видачі документа як нового, так старого зразка. Дата видачі вказується безпосередньо у паспорті. Тому паспорт, виданий раніше, є чинним до закінчення цього терміну і не підлягає обов'язковій заміні. З паспортом старого зразка, як і раніше, можна отримувати візи і здійснювати закордонні поїздки.

У разі зміни особистих даних виникає потреба вносити зміни і до закордонного паспорта. Наприклад, при зміні прізвища у зв'язку з розлученням або, навпаки, одруженням.
У разі виникнення таких змін документ підлягає заміні. З моменту настання подібних обставин необхідно здійснити заміну закордонного паспорта на строк до 1 місяця.
Основні відмінності біометричного та закордонного паспортів
Біометричний документ, на відміну від звичайного, має особливий вбудований чіп. Він представлений у вигляді мікропроцесора та здатний тривалий час зберігати інформацію. На чіпі біометричного паспорта зберігається персональна інформація або особисті дані власника. Зокрема, на чіпі закордонного паспорта громадянина України зберігається інформація двох видів:
- безпосередньо особисті дані власника документа (ПІБ, дата народження, стать та ін.);
- Біометричні дані (цифрові фото, підпис, відбитки пальців).
Для того, щоб відрізнити закордонний та біометричний паспорти, досить поглянути на їхню обкладинку. На обкладинці біометричного паспорта є спеціальний логотип.
Основні переваги біометричного закордонного паспорта
До основних та головних переваг е-паспорта слід віднести можливість перебування в шенгензоні до 90 днів та доступ до безвізового в'їзду до країн ЄС.
На думку фахівців, біометричний паспорт відноситься до максимально захищених від підробок документів. Крім того, якщо документ буде втрачено, ніхто не зможе ним скористатися.
Сьогодні більшість країн оформляють в'їзд та виїзд громадян за біометричними документами. Так, за даними Всесвітньої організації цивільної авіації, із 193 держав, які є членами ООН, у 100 оформлюють біометричні документи.

Сьогодні ще 20 країн готуються до впровадження технології та оформлення біометричних паспортів.
При цьому в окремих країнах чіп використовують для зберігання різної інформації. Так, у 45 країнах зі 100, спеціальний вбудований чіп використовують лише для зберігання відбитків пальців та цифрового фото власника паспорта. У 30 - тільки для зберігання цифрового фото. Ще ряд країн на чіпі зберігають лише цифрове фото. Але вже сьогодні проводять роботу для того, щоб найближчим часом на чіпі з'явилися й інші додаткові дані. Наприклад, дактилоскопія. Саме тому біометричні закордонні паспорти стають популярнішими.

Вже сьогодні близько 20 країн світу використовують електронний контрольно-пропускний принцип, який працює для власників біометричних документів. Він дозволяє швидко та максимально комфортно проходити паспортний контроль. Власнику біометричного закордонного паспорта достатньо пройти так звані «електронні ворота» звірку паспортних даних в автоматичному режимі.

Серед країн, які успішно використовують сканування е-паспортів: Індонезія, Німеччина, Японія, Сінгапур, Велика Британія, Португалія, США та Нова Зеландія.
Остались вопросы?

Заполните форму и отправьте нам запрос на звонок. Мы перезвоним Вам и проконсультируем.